به گزارش خبرگزاری پنج تن صالحین، در آستانه بیست و چهارمین سالروز تاسیس کانون های فرهنگی و هنری مساجد، همایش تجلیل از فعالان کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان مانه و سملقان  با حضور فعالان مساجد در مسجد پنج تن آل عبا شهر آشخانه برگزار و از فعالان این حوزه تقدیر شد.

هاشم شیرازیان، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی در این همایش از فعالیت 341 کانون مسجد خبر داد و گفت: از این تعداد 42 کانون در شهرستان مانه و سملقان فعال است.

وی به برگزاری همایش مدیران کانون های فرهنگی و هنری در همه شهرستان ها اشاره کرد و گفت: شروع برنامه های شهرستانی از مانه و سملقان بود.

در ادامه حجت الاسلام یحیی حسام، امام جمعه موقت شهر آشخانه  بر تقویت حضور آحاد جامعه در مساجد به ویژه نوجوانان و جوانان تأکید کرد و گفت: جذب افرادی به سن و سال من به مسجد هنر نیست بلکه اگر توانستیم نسل جوان را در مساجد نگه داریم؛ موفق عمل کرده ایم.

وی با بیان اینکه اخم و تُرش رویی ما ممکن است باعث دوری جوانان از مساجد شود، بر داشتن اخلاق نیکو و رفتار مناسب در برخورد با نسل نو تأکید کرد.

حجت الاسلام حسام یادآور شد: باید بدانیم اگر فرزند ما از مسجد دور شود، دشمن برنامه های متنوعی برای جذب او فراهم دیده که اگر جذب آنان شود، کار ما سخت تر می شود.

وی بر تنوع برنامه های فرهنگی و هنری در مساجد تأکید کرد و فعالیت کانون های مساجد را در جذب حداکثری جوانان و نوجوانان به این پایگاه های فرهنگی حائز اهمیت دانست.

در پایان این برنامه از پنج فعال کانون های فرهنگی و هنری مساجد این شهرستان با اهدای لوح و هدایایی تقدیر شد.

این برنامه به همت کانون فرهنگی و هنری شهید بهشتی و همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مانه و سملقان برگزار شد.

انتهای پیام/


منبع: پایگاه خبری آشخانه

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :